آزمون تعیین مدیکال گرید (Medical Grade) برای تعیین سطح و کیفیت تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود. این آزمون‌ها به منظور اطمینان از ایمنی، کارایی و کیفیت محصولات پزشکی انجام می‌شوند و شامل تست‌های مختلفی مانند آزمون‌های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می باشد.

m/آزمون تعیین مدیکال گرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

موارد مورد بررسی در آزمون مدیکال گرید

برای آزمون Medical Grade یک محصول، باید مواد اولیه خود را به دقت مشخص کند تا به آزمایشگاه ارائه شود.

هر ماده نیازمند آزمون‌های مختلفی برای شناسایی است، به عنوان مثال اگر محصول پزشکی از پلی کربنات و پلی اورتان ساخته شده باشد، باید این دو ماده به طور دقیق ذکر شود تا آزمون‌های مربوط به هر کدام انجام شود.

آزمون Medical Grade توسط کارشناسان آزمایشگاه طبق استانداردهای مربوط، انجام می‌شود که شامل بررسی طیف‌های FTIR، TGA، ICP MS، VCM و دیگر موارد است. همچنین ویژگی‌هایی مانند دانسیته، خاصیت اسیدی یا بازی، میزان نشت، میزان خاکستر و غیره نیز بررسی می‌شود.

در اکثر موارد، تست تعیین مدیکال گرید بر روی محصول نهایی انجام می‌شود. اما در صورتی که درخواست طیف‌سنجی مواد اولیه را داشته باشید، از آنها نیز تست گرفته می‌شود. گاهی اوقات، برای بررسی دقیق‌تر، علاوه بر محصول نهایی، مواد اولیه نیز مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

انطباق هر ماده با استانداردهای مربوط و آزمون‌های ذکر شده در آن استانداردها، نتایج آن را تأیید می‌کند. نوع آزمون و حد انطباق با استانداردها به دقت مشخص می‌شود. در نهایت، ادعاهای سازنده درباره استفاده از این مواد اولیه، بررسی و تأیید می‌شود.

انجام آزمون تعیین مدیکال گرید توسط آزمایشگاه‌های معتبر و دارای مجوز انجام می‌شود. آزمایشگاه‌ همکار نیکوفارمد دارای تجهیزات و امکانات لازم و پرسنل متخصص جهت آزمون مدیکال گرید می باشد.

نتایج آزمون تعیین مدیکال گرید در گزارشی به تولید کننده ارائه می‌شود. این گزارش شامل اطلاعات مربوط به ماده یا محصول، آزمایش‌های انجام شده، نتایج به دست آمده و نتیجه نهایی آزمون می‌باشد.

تولید کنندگان مواد و محصولات پزشکی موظف هستند که محصولات خود را قبل از عرضه به بازار از نظر مدیکال گرید به طور کامل آزمایش کنند. رعایت این الزامات به تضمین سلامت بیماران و ایمنی محصولات پزشکی کمک می‌کند.

 مقالات بیشتر:آزمون خون سازگاری-آزمون تب زایی-آزمون سمیت ژنی-تست سمیت سلولی-تست سمیت سلولی-تست زیست سازگاری

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو 09122452209