آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو


آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو؛آزمایشگاه نیکوفارمد بر اساس مجوز سازمان غذا و دارو به عنوان آزمایشگاه همکار غذا و دارو در حوزه کنترل کیفی فراورده های بیولوژیک فعال است و دارای بخش های زیر می باشد:

آزمایشگاه کنترل کیفی فیزیکو شیمی

آزمایشگاه ایمونو شیمی

آزمایشگاه مولکولی

آزمایشگاه پروتئین شیمی

آزمایشگاه کشت سلول

آزمایشگاه میکروبیولوژی

بخش تضمین کیفیت

بخش پذیرش

 m/آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

سیستم اطلاعات آزمایشگاهی

سیستم اطلاعات آزمایشگاهی(LIS)  نوعی نرم افزار رایانه ای است که داده ها را از ابتدای مراحل فرآیندها و آزمایش های پزشکی پردازش، به طور کامل ذخیره و مدیریت می کند.

پزشکان و تکنسین‌های آزمایشگاهی از سیستم‌های اطلاعات آزمایشگاهی برای هماهنگ کردن انواع آزمایش‌های پزشکی بستری و سرپایی، از جمله هماتولوژی، شیمی، ایمونولوژی و میکروبیولوژی استفاده می‌کنند. سیستم‌های اطلاعات آزمایشگاهی پایه معمولاً دارای ویژگی‌هایی هستند که بررسی ورود بیمار، ورود سفارش، پردازش نمونه، ورود نتایج و جمعیت‌شناسی بیمار را مدیریت می‌کنند. یک LIS جزئیات بالینی بیمار را در طول بازدید از آزمایشگاه ردیابی و ذخیره می کند و اطلاعات ذخیره شده در پایگاه داده خود را برای مراجعات بعدی نگه می دارد.

یک فناوری مرتبط با LIS یک سیستم مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی(LIMS)  است، اما بین این دو نوع نرم افزار تفاوت هایی نیز وجود دارد. LIS یک سیستم مراقبت های بهداشتی است که داده های بالینی را در خود نگهداری می کند. در مقایسه، یک LIMS را می توان در مراقبت های بهداشتی نیز به کار برد، اما در محیط های غیرپزشکی، از جمله در آزمایشگاه های آزمایش محیطی، آزمایشگاه های دارویی و تصفیه خانه های آب نیز استفاده می شود. یک LIMS به عنوان یک ابزار وب استفاده می شود یا بر روی رایانه شخصی یا دستگاه نصب می شود و داده های گرفته شده را ذخیره و مدیریت می کند و همچنین گزارش هایی از آن داده ها تولید می کند.

 

تعریف آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو

مطابق با آئین نامه تأسیس و اداره امور آزمایشگاه های همکار و مجاز کنترل مواد اولیه و فرآورده های خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، بیولوژیک، تجهیزات و ملزومات پزشکی، آزمایشگاه های همکار مثل آزمایشگاه نیکوفارمد کنترل مواد اولیه و فرآورده های خوردنی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، دارویی، بیولوژیک و تجهیزات و ملزومات پزشکی موضوع این آئین نامه به آزمایشگاه های غیر دولتی گفته می شوند که مطابق با ضوابط این آئین نامه و سایر مقررات مربوطه، با اخذ مجوزهای لازم در این زمینه فعالیت می نمایند.

آزمایشگاه همکار غذا و دارو یک نهاد معتبر و موثق و مورد تایید سازمان بوده و نتایج آزمایشات انجام شده در این آزمایشگاه ها، قابل ارائه به سازمان غذا و دارو در همه مراحل و اخذ مجوزهای این سازمان است.

این آزمایشگاه تحت نظارت اداره کل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت نموده و مجوز آزمایشگاه همکار توسط این سازمان ارائه میشود.

 

تفاوت آزمایشگاه همکار ، آزمایشگاه مجاز و آزمایشگاه آکرودیته

آزمایشگاه هاي همکار کنترل مواد و فرآورده هاي خوردنی ، آشامیدنی , آرایشی ، بهداشتی، دارویی و بیولوژیک به آزمايشگاه های مستقل و غير دولتي اطلاق می شوند که طبق دستورالعمل هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با کسب مجوزهاي لازم فعالیت میکنند.

آزمایشگاه هاي مجاز، آزمایشگاه هایی هستند که مربوط به مراکز علمی و تحقیقاتی دولتی و یا خصوصی هستند و مطابق با ضوابط و مقررات مربوطه و با کسب مجوزهاي لازم جهت کنترل مواد و فراورده هاي خوردنی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و بیولوژیک فعالیت می کنند.

آزمایشگاه هاي آکرودیته یا مجاز تولیدی، به آزمایشگاه هایی گفته می شود که به مراکز تولیدي خصوصی یا دولتی متعلق بوده و طبق ضوابط و مقررات مربوطه با کسب مجوزهاي لازم جهت کنترل مواد و فراورده هاي خوردنی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و بیولوژیک فعالیت می نمایند.

به صورت خلاصه تفاوت آزمایشگاه همکار، مجاز و آکرودیته در استقلال آزمایشگاه همکار از سازمان‌ها و مراکز است و آزمایشگاه های مجاز متعلق به مراکز پژوهشی و آزمایشگاه های آکرودیته مرتبط با مراکز تولیدی هستند.

 

نحوه پذیرش نمونه برای آزمایشگاه همکار غذا و دارو

در صورت ارسال نمونه از طرف درخواست کننده در بخش پذیرش، نمونه از نظر مقدار مورد نظر جهت آزمایش، نحوه نمونه برداری و تحویل، زمان نمونه برداری، ظرف محتوی نمونه و نامه درخواست نوع آزمون به طور کامل بررسی می شود. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با نحوه نمونه¬ برداری و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با آزمایشگاه نیکوفارمد تماس حاصل فرمایید.

 

دریافت نتایج و نگهداری نمونه شاهد برای سازمان غذا و دارو

پس از انجام آزمون های درخواستی مطابق با درخواست متقاضی و دستور العمل استاندارد نتایج به تائید مسئول فنی رسیده و ارائه می شود. کلیه نمونه ها به مدت 2 ماه در آرشیو آزمایشگاه در شرایط مناسب نگهداری می‌شود که در صورت اعتراض مشتری به نتایج آزمون، امکان تکرار آزمون فراهم باشد.

 

مقالات بیشتر:

آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو نیکوفارمد

شرکت نیکوفارمد به عنوان یکی از معتبرترین و علمی ترین آزمایشگاه‌های همکار سازمان غذا و دارو، اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی، سازمان ملی استاندارد و شبکه آزمایشگاهی فناوری راهبردی، ارائه دهنده طیف وسیعی از خدمات در زمینه آزمون‌های زیست سازگاری، میکروبی، اتاق تمیز، مولکولی، سلولی، حیوانی و مکانیکی برای انواع محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی است.

سالانه تعداد زیادی از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی، محصولات خود را به منظور بررسی کیفی به آزمایشگاه نیکوفارمد ارسال می‌کنند تا از صحت عملکرد و سلامت محصولاتشان اطمینان حاصل کنند.

شرکت نیکوفارمد مفتخر است با حرفه ای ترین پرسنل و پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات، بزرگ‌ترین آزمایشگاه زیست‌سازگاری  را در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک ایجاد نموده است. تا بهترین و با کیفیت خدمات را انجام داده و در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

 بسیاری از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی، محصولات  خود را به منظور انجام آزمون و بررسی کیفی به آزمایشگاه نیکوفارمد ارسال می‌کنند تا از صحت عملکرد و سلامت محصولاتشان اطمینان حاصل کنند.

شرکت نیکوفارمد مفتخر است با حرفه ای ترین ترین پرسنل و پیشرفته‌ترین تجهیزات، بزرگ‌ترین آزمایشگاه زیست‌سازگاری کشور را در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک ایجاد نموده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با شرکت نیکوفارمد از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید. آزمایشگاه نیکوفارمد همه روزه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

تلفن تماس : 02144184570

موبایل : 09918126355-09926062450

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو 09122452209