تست فلزات سنگین کادمیوم


تست فلزات سنگین  کادمیوم ؛ فلزات سنگین چیست؟

فلزات سنگین به دسته ای از مواد با وزن و چگالی اتمی مشخص اطلاق می شود.در حالی که به ندرت در ترکیب طبیعی زمین شناسی زمین یافت می شود، فلزات سنگینی که ما در زندگی مدرن با آن مواجه می شویم، عمدتاً نتیجه توسعه صنعتی بشر هستند.

s/تست فلزات سنگین  کادمیوم

حدود 40 فلز سنگین برای علم شناخته شده است.برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

اهن

کبالت

فلز روی

کادمیوم

سیاره تیر

رهبری

آرسنیک

در حالی که بدن شما برای سالم ماندن به فلزات سنگین انتخابی نیاز دارد (مثلا روی)، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سطوح بالای برخی از فلزات سنگین می تواند باعث مسمومیت با فلزات سنگین شود. قرار گرفتن روزانه در معرض فلزات سنگین از منابع مختلف از جمله مواد غذایی، آلودگی هوا و آب های آلوده امکان پذیر است. در حالی که فلزات سنگین می توانند مضر باشند، برخی از آنها برای عملکردهای مناسب بدن از جمله عملکرد ایمنی، رشد و تکامل ضروری هستند.

اگر در معرض منابع احتمالی آلودگی فلزات سنگین قرار گرفتید، آزمایش فلزات سنگین مهم است. علائمی که ممکن است نشان دهنده مسمومیت با فلزات سنگین باشد شامل خستگی غیر قابل توضیح، سردرد و مشکلات گوارشی است.

شما باید فلزات سنگین را با یک متخصص مراقبت های بهداشتی آزمایش کنید. آزمایش‌های خانگی ممکن است دقیق نباشند یا اطلاعات کافی برای کمک به تشخیص مسمومیت با فلزات سنگین ارائه دهند. آزمایشات حرفه ای به شما کمک می کند تا در صورت لزوم تشخیص دقیق و درمان مناسب را دریافت کنید.

 

انواع فلزات سنگین

فلزات سنگین را می توان بر اساس سمیت آنها طبقه بندی کرد که برای درک اثرات آنها بر سلامت انسان و محیط زیست مهم است. فلزات سنگین ضروری و غیر ضروری می توانند در طول زمان در بدن تجمع کنند و به طور بالقوه باعث ایجاد سمیت و آسیب به اندام ها، بافت ها و سلول ها شوند.

فلزات سنگین ضروری مانند آهن، روی، مس و منگنز به مقدار کم برای سلامت انسان ضروری هستند. کمبود و مقادیر بیش از حد آن می تواند باعث نگرانی های سلامتی شود.

فلزات سنگین غیر ضروری یا سمی هیچ عملکرد بیولوژیکی در بدن انسان ندارند. آنها حتی در سطوح کم قرار گرفتن در معرض می توانند به سلامت انسان آسیب بزنند. به عنوان مثال می توان به سرب، جیوه، کادمیوم و آرسنیک اشاره کرد.

 

کادمیوم چیست و آیا خطرناک است؟

کادمیوم یک فلز نرم و سفید نقره ای است که به طور طبیعی در پوسته زمین به عنوان یک جزء جزئی در بیشتر سنگ معدن روی یافت می شود. کادمیوم اثرات جدی بر سلامتی از جمله اسهال، شکستگی استخوان و نارسایی تولید مثل دارد. همچنین دارای عوارض جانبی جدی تری از جمله آسیب به سیستم عصبی مرکزی، اختلالات روانی، آسیب بالقوه DNA و ایجاد سرطان است. حتی مقادیر بسیار کم کادمیوم به دلیل تجمع زیستی خطرناک است. بدن نمی تواند از شر فلز خلاص شود و بنابراین دوزهای کمی در طول زمان ایجاد می شود. نظارت منظم بر کادمیوم برای محافظت از سلامت انسان بسیار مهم است.

 

آزمایش کادمیوم چیست؟

آزمایش کادمیوم برای مشاهده مقدار کادمیوم در یک محصول انجام می شود. یوروفین | BLC می تواند آزمایش کادمیوم را در طیف وسیعی از بسترها از جمله چرم، پارچه، فلز، مصنوعی، شیشه، پلاستیک و لاستیک انجام دهد.

 

اگر سطح فلزات سنگین من زیاد باشد چه اتفاقی می افتد؟

مواجهه با فلزات سنگین در محیط فیزیکی غیرمعمول نیست، اما اندازه گیری عوارضی که آنها بر سلامتی ما وارد می کنند ممکن است دشوار باشد. این به این دلیل است که اثرات قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین تجمعی است - به عبارت دیگر، به جای ناراحتی یا مسمومیت حاد، بیشتر به نگرانی‌های سلامتی طولانی‌مدت منجر می‌شوند.

به این ترتیب، آزمایش فلزات سنگین می‌تواند بخش مهمی از تعدیل و تنظیم قرار گرفتن در معرض مواد خاص باشد. اگر آزمایش خون فلزات سنگین شما سطوح بالایی از برخی فلزات سنگین را نشان داد، دو راه برای به حداقل رساندن خطرات سلامتی شما وجود دارد:

حذف - حذف یک معیار رفتاری برای درمان است که در آن فرد برای اطمینان از اجتناب از فلزات سمی خاص، شیوه زندگی خود را اصلاح می کند. اگر پزشک پروتکل حذف را تجویز می کند، مهم است که آزمایش خون را تا زمانی که تأیید کند که سطح فلزات سنگین بدن شما به حالت عادی بازگشته است ادامه دهید.

کیلات تراپی - اگر سطوح خطرناکی از جیوه یا سرب در بدن خود دارید، ممکن است ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما توصیه کند که درمان کیلیت را در نظر بگیرید. این دوره درمانی شامل مصرف دارو یا درمان های IV است که ماده ای به نام EDTA را به جریان خون شما تزریق می کند.8EDTA برخی از فلزات سنگین را به ترکیبی به نام کلات تبدیل می‌کند که بدن شما می‌تواند آن را به خودی خود به شکل ادرار دفع کند.

 

نقش آنها در بدن چیست؟

اگرچه برخی از فلزات سنگین می توانند سمی باشند، اما بسیاری از آنها مواد مغذی ضروری هستند که نقش مهمی در فرآیندهای بیولوژیکی مختلف در بدن دارند. حفظ تعادل این فلزات مهم است زیرا برای حفظ سلامتی حیاتی هستند. از آنجایی که بدن شما نمی تواند آنها را تولید کند، باید آنها را در مقادیر کم از طریق یک رژیم غذایی متعادل به دست آورید.

در اینجا چند نمونه از فلزات سنگین ضروری و نقش آنها در سلامت انسان آورده شده است:

آهن: برای متابولیسم انرژی، عملکرد سیستم ایمنی و انتقال اکسیژن در سراسر بدن ضروری است.

روی: در عملکرد سیستم ایمنی، بهبود زخم و سنتز DNA نقش دارد.

مس: برای متابولیسم آهن، تشکیل بافت همبند و تولید انتقال دهنده های عصبی مهم است.

منگنز: در رشد استخوان، بهبود زخم و متابولیسم کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه و کلسترول نقش دارد.

کروم: برای تنظیم سطح قند خون و متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها مهم است.

 بیشتربدانید:تاثیر فلزات سنگین بر بدن انسانطیف سنجی جذب اتمی - اجزا دستگاه جذب اتمی

آیا تست فلزات سنگین در خانه ارزش آن را دارد؟

برای تعیین اینکه آیا آزمایش فلزات سنگین ضروری است، توصیه یک متخصص پزشکی ضروری است. به طور کلی، تست های آزمایشگاهی حساس تر هستند و می توانند نتایج جامع و دقیق تری نسبت به تست های خانگی ارائه دهند.

تفسیر دقیق نتایج آزمایش می تواند پیچیده باشد و به راهنمایی یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا متخصص محیطی نیاز دارد.

آزمایش‌های فلزات سنگین در خانه به دلیل ناهماهنگی و محدودیت‌های احتمالی ارزش آن را ندارند. آنها ممکن است فقط فلزات سنگین خاصی را شناسایی کنند و ممکن است تجزیه و تحلیل جامعی ارائه نکنند.

از آنجایی که فلزات سنگین بخشی از زندگی روزمره هستند، آزمایش فلزات سنگین در خانه می‌تواند باعث اضطراب و هجوم هزینه‌های پزشکی شود، زیرا ممکن است کاربر از میزان وجود فلزات در بدن اطلاعی نداشته باشد.

بسیاری از آزمایشات خانگی از نمونه ادرار یا مو استفاده می کنند که برای همه فلزات سنگین مناسب نیستند. قرار گرفتن روزانه در معرض فلزات سنگین می تواند بر دقت نمونه های مو تاثیر بگذارد. آزمایش‌های لکه ‌ای ادرار ممکن است به دلیل تغییر در غلظت ادرار در طول روز ، دقت کمتری نسبت به آزمایش‌های ادرار 24 ساعته داشته باشند.

بدون اطلاع از سطوح پایه فلزات در بدن ، تفسیر آزمایش‌های خانگی فلزات سنگین منبع مورد اعتماد ممکن است نادرست باشد. یک مطالعه نشان داد که 9% منبع مورد اعتماد بیماران آزمایش‌های محیطی نامناسب یا نامعتبر قبل از بازدید از کلینیک انجام داده‌اند. متداول ‌ترین آزمایش‌ های نامناسب ، آزمایش فلز و آنالیز مو بود.

این آزمایش برای مصرف کنندگان ضرری ندارد، اما نتایج منجر به سطوح بالایی از استرس و اضطراب می شود. همچنین می‌تواند منجر به هزینه‌های بالایی برای درمان شود. همچنین، استفاده از عوامل کیلاتور در برخی از آزمایشات ادرار می تواند بر صحت نتایج تأثیر بگذارد.

نسبت دادن نادرست یک بیماری به مسمومیت با فلزات سنگین می تواند منجر به اضطراب غیرضروری ، درمان پرهزینه و توجه پزشکی اضافی شود.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر نگران قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین هستید، مشکوک به مسمومیت با فلزات سنگین هستید یا علائمی دارید که ممکن است به قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین مرتبط باشد، به پزشک مراجعه کنید. یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند تشخیص دهد که آیا آزمایش لازم است و درمان مناسب را توصیه کند.

علائم جدی مسمومیت با فلزات سنگین می تواند شامل طیف گسترده ای از مسائل بهداشتی ، از جمله بیماری های تنفسی عصبی و قلبی عروقی باشد. علاوه بر این، آسیب کلیه و مشکلات گوارشی ممکن است ایجاد شود.

برای تعیین اینکه آیا آزمایش فلزات سنگین ضروری است یا خیر ، یک متخصص مراقبت های بهداشتی سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و هر گونه نشانه یا نشانه قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین را ارزیابی می کند. آنها ممکن است منابع بالقوه قرار گرفتن در معرض را شناسایی کنند.

یک متخصص مراقبت های بهداشتی می تواند در مورد آزمایش و اقدامات مناسب راهنمایی کند. آنها ممکن است آزمایش خون یا ادرار را برای اندازه گیری سطوح فلزات سنگین خاص در بدن توصیه کنند. اگر نتایج آزمایش نشان دهنده افزایش سطح یک فلز سنگین خاص باشد، متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است آزمایش یا درمان بیشتری را توصیه کند.

 بیشتربدانید: روش کار دستگاه جذب اتمی - محدودیت های دستگاه جذب اتمی - صحه گذاری بایوبردن

تست ایمنی مواد غذایی با خدمات شبکه ایمنی مواد غذایی

فلزات سنگین وقتی به مقدار زیاد مصرف شوند می توانند خطرناک باشند. آزمایش فلزات سنگین بخش مهمی از هر فرآیند تست ایمنی مواد غذایی است زیرا این مواد بالقوه خطرناک را بررسی می‌کند و به شناسایی محل یافتن این مواد در مقادیر بیشتر کمک می‌کند. پس از شناسایی، می توان تغییرات لازم را برای اطمینان از ایمنی مصرف کننده ایجاد کرد.

در اینجا در خدمات شبکه ایمنی مواد غذایی (یک شرکت گروه معتبر)، آزمایش های شیمی را برای شناسایی و تعیین کمیت سرب، جیوه، آرسنیک، کادمیوم و سایر فلزات سنگین انجام می دهیم تا از تامین غذای ایمن اطمینان حاصل کنیم.

اگر در مورد آزمایش فلزات سنگین ما در مواد غذایی و سایر مواد مصرفی سؤالی دارید، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو 09122452209