ادویه جات


 تست میکروبی ادویه جات

گیاهان و ادویه های موجود در بازار به طور گسترده ای برای تقویت عطر و طعم غذاها استفاده میشود. برخی از آنها با میکروب های مضر مانند باکتری و قارچ ها آلوده هستند. در نتیجه می توانند در کنار عطم و مزه، عامل بیماریزا را به غذا اضافه کنند. اگرچه با شست و شوی گیاه قبل از پودر کردن آن و گرم کردن مواد غذایی، باکتری ها از بین می روند. اما مشکل اصلی فرم های مقاوم باکتری ها بوده که در حرارت حین پخت و پز همچنان زنده می مانند.

ادویه ها اغلب بصورت پودری به آزمایشگاه ارسال می شوند و ممکن است خاصیت ضد میکروبی داشته باشند و این مسئله در زمینه ی شناسایی عوامل آلوده کننده مشکل ساز می شود. اگرچه شرکت های تولیدی بزرگ ادویه روش هایی جهت کاهش آلودگی محصولات خود به کار می برد، همچنان بسیاری از عطاری ها در سطح کشور  ادویه را بصورت سنتی پردازش کرده و در دسترس عموم قرار میدهند.

در استاندارد ملی  ISIRI 3677ویژگی های میکروبی ادویه مانند، دارچین، فلفل، میخک، زیره، آویشن، زنجبیل، زردچوبه، خردل و … بررسی شده و حد مجاز هر میکروب مشخص می باشد. آزمایشگاه میکروبی نیکوفارمد آریا آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم در راستای بررسی تولیدات صنایع غذایی داخلی جهت اخذ استاندارد های لازم می باشد.


ایمیل : nikopharmed[a]gmail.com تلفن تماس : 02144184570 موبایل : 09926062450

ارتباط در بستر واتساپ با نیکو فارمد
Close and go back to page
© کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نیکوفارمد محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه و سئو 09122452209