آزمون کاشت

آزمون کاشت چیست؟

آزمون کاشت مطابق استاندارد ۶-۱۰۹۹۳ انجام میگیرد. هدف از انجام آزمون کاشت، بررسی اثرات پاتولوژیک موضعی روی بافت زنده بعد از کاشت وسیله است و معادل تست‌های سمیت تحت مزمن می‌باشد. مدت زمان انجام تست کاشت به دو صورت بلند مدت برای بیش‌تر از ۱۲ هفته و کوتاه مدت برای کمتر از ۱۲ هفته می‌باشد.
مطابق استاندارد ISO 10993-1:2018، کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی سطحی شامل تجهیزات و یا ملزوماتی که با غشای موکوزی با مدت تماس بیش‌تر ۲۴ ساعت در تماس هستند و یا سطوح آسیب دیده مانند زخم با مدت تماس بیش‌تر ۲۴ ساعت در تماس هستند ملزم به انجام آزمون کاشت می‌باشند.
همچنین کلیه تجهیزات پزشکی در ارتباط با مسیر خون غیر مستقیم با مدت تماس بیش‌تر ۳۰ روز و یا بافت، استخوان، دندان و گردش خون مستقیم برای مدت تماس بیش‌تر ۲۴ ساعت در تماس هستند ملزم به انجام آزمون کاشت می‌باشند. کلیه تجهیزات کاشتنی شامل تجهیزات در ارتباط با بافت یا استخوان و یا خون با هر مدت زمان تماس، ملزم به انجام آزمون کاشت می‌باشند.

در آزمون کاشت بسته به کاربرد ماده آزمون، محل کاشت در حیوان متفاوت می‌باشد. نمونه‌هایی از انجام آزمون مطابق استاندارد ISO 10993-6 به صورت زیر می‌باشد.

آزمون کاشت در استخوان ران

 

 

آزمون کاشت در ماهیچه

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *