کالیبراسیون هودهای بیولوژیک

کالیبراسیون هودهای بیولوژیک یا (Biosafety Cabinet Calibration)

به منظور کالیبراسیون هودهای بیولوژیک یا همان لامینار فلو (Laminar Flow) نیز نامیده می‌شوند، لازم است ابتدا مختری در خصوص هودهای بیولوژیک بدانیم.

 

 

هودهای آزمایشگاهی مورد استفاده در آزمایشگاه‌های زیست شناسی به چهر دسته تقسیم می‌شوند. تقسیم‌بندی این هودها بر اساس میزان مناسب بودن آنها برای کار بر روی موجود با سطوح خطر مختلف است. به عنوان مثال کار بر روی یک باکتری بی‌خطر نیازمند یک هود با کنترل ریسک پایین (BSL-1) می‌باشد، همینطور کار بر روی یک باکتری پر‌خطر نیازمند یک هود با کنترل ریسک متوسط (BSL-2) می‌باشد و کار بر روی ویروس ابولا و یا کرونا نیازمند هود با کنترل ریسک بالا (BSL-3) و یا (BSL-4) می‌باشد.

 

 

نحوه کنترل ریسک در هودهای آزمایشگاهی بر اساس نحوه جریان هوا، فشار هوا، نوع فیلترهای مورد استفاده و طراحی هودها می‌باشد. در شکل زیر تفاوت جریان هوا در سه نوع هود اصلی مورد استفاده در آزمایشگاه های بیولوژیک آورده شده است.

 

 

یکی از پرکاربردترین هودهای آزمایشگاهی، هودهای بیولوژیک کلاس ۲ هستند. به منظور پایش عملکرد هودهای بیولوژیک کلاس ۲ (Biosafety cabinet class 2) نیاز است کالیبراسیون هودهای بیولوژیک یا همان پایش هودهای بیولوژیک با استفاده از ابزارهای مناسب و دقیق به صورت سالیانه انجام گیرد.

بدین منظور آزمایشگاه تخصصی نیکوفارمد با استفاده درستگاه‌های دقیق و کالیبره اقدام به کالیبراسون هودهای بیولوژیک مطابق استاندارد BS EN12469 و کلاسه بندی هودهای بیولوژیک را مطابق استاندارد ISO 14644 و FED STD 209E نموده است. در این راستا آزمون‌های مختلفی به منظور بررسی عملکرد هودها انجام می‌گیرد که برخی از آنها عبارتند از:

  1. بررسی میزان فشار هوای ایجاد شده در داخل کابینت
  2. اختلاف فشار (Different Pressure) ایجاد شده در دو طرف فیلتر هپا
  3. میزان جران هوا (Air Flow) در داخل کابین هود
  4. میزان یکنواختی جریان هوا یا تعیین میزان به هم ریختگی (Turbulent) جریان هوا در داخل هوای کابین
  5. میزان نور ایجاد شده در داخل کابین هود به منظور دید بهینه کاربر
  6. میزان صدای ایجاد شده داخل کابین هود
  7. تعداد ذرات یا پارتیکل‌های ۰٫۳µm، ۰٫۵µm و ۵µm موجود داخل کابین هود
  8. میزان شدت نور UV-C با طول موج ۲۵۴ ایجاد شده در داخل کابین هود توسط لامپ‌های UV
  9. تعداد باکتری و قارچ موجود در فضای کابین هود
  10. تعداد باکتری و قارچ متصل شده به دیواره و یا فضای داخلی کابین هود

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *