میکرو ارگانیسم های اختصاصی و شناسایی آنها

انتروباکتریاسه:

این گروه باکتری هایی هستند که بخشی از فلور طبیعی دستگاه گوارش جانوران خونگرم را تشکیل میدهند. اگرچه برخی جنس های این گروه میتوانند سبب بیماری های جدی مانند حصبه، اسهال خونی و بیماری های گوارشی شوند، وجود اکثر آنها به میزان مشخص در نمونه های آب و مواد غذایی مسئله بهداشتی ایجاد نمی کند. برخی ویژگی های این گروه توسط محیط های کشت اختصاصی قابل شناسایی بوده و ما این امکان را داریم که تعداد دقیق آنها را در انواع نمونه ها از قبیل مواد لبنی، میوه های خشک و… شمارش کنیم.

آزمایشگاه نیکوفارمد آریا با استفاده از محیط های کشت اختصاصی و خصوصیات بیوشیمیایی، در سه مدل آزمون فیلتراسیون، MPN و روش شمارش کلونی برای جست و جو و شمارش انتروباکتریاسه (CFU/ml or CFU/gr) به مشتریان عزیز خدمت رسانی می کند.

 

میکرو ارگانیسم های اختصاصی و شناسایی آنها

 

 

شمارش کلی فرم ها:

این گروه از باکتری ها زیر مجموعه ای از خانواده انتروباکتریاسه هستند که اختصاصا قادر به تخمیر قند لاکتوز و تولید اسید و گاز و رشد در دمای ۴۴ درجه می باشند. هر دو گروه نمایانگر بهداشت در میکروبیولوژی مواد غذایی بوده و تفاوت زیادی از نظر ویژگی های بیوشیمیایی بین این دو گروه وجود ندارد، بلکه محصولات غذایی مشخص می کند که جست و جوی کدام گروه اهمیت بیشتری دارد. برای مثال در مواد غذایی لبنی که قند لاکتوز فراوانی بیشتری دارد، جست و جو کلی فرم ها ارجح است، در حالی که در گوشت و فرآورده های آن قند گلوکز بیشتر بوده و در آن انتروباکتریاسه شمارش میشود.

آزمایشگاه نیکوفارمد آریا با استفاده از مصوبه سازمان غذا و دارو (لیست M5) قادر به جست و جو و شمارش کلی فرم ها در انواع نمونه ها با سه مدل آزمون فیلتراسیون، MPN و روش شمارش کلنی بوده و آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

اشرشیا کلی:

باکتری E. coli -اشرشیا کلی- ساکن دستگاه گوارش جانوران خونگرم است که در محیط و مواد غذایی یافت میشود. اکثر آن ها بی ضرر بوده، اما برخی عامل اسهال، عفونت ادراری، عفونت تنفسی و.. هستند.

این عامل بیماری زا از طریق خوردن غذاهای آلوده با منشاء حیوانی، گیاهی که به صورت تازه یا فراوری شده مصرف بشوند؛ مانند گوشت نیم پز، شیر خام و سبزیجات و میوه های آلوده به انسان منتقل میشود. برخی افراد نسبت به این عفونت حساسیت بیشتری دارند و باید از ابتلا به آن جلوگیری کنند.

آزمایشگاه نیکو فارمد آریا با استفاده از روش ها و محیط های کشت نامبرده در استاندارد های ملی و بین المللی قادر به جست و جو، شناسایی و شمارش این باکتری در انواع مواد غذایی و مکمهای دارویی میباشد.

 

سودوموناس آئروژینوزا:

آلودگی با گونه های سودوموناس نقش مهمی در فساد مواد غذایی مانند شیر و محصولات لبنی، گوشت، ماهی، آب، میوه و سبزیجات ایفا میکند. زیرا این باکتری قادر به تحمل دمای بالا بوده و برخی از آنزیم های آن نیز در دمای بالا همچنان فعال میباشند. این مسئله علاوه براینکه میتواند عامل بیماری های گوارشی گردد، در کیفیت و ماندگاری انواع مواد غذایی نیز تاثیرگذار است.

آزمایشگاه نیکو فارمد آریا با استفاده از محیط های کشت اختصاصی و تست های بیوشیمیایی طبق استاندارد های ملی و بین المللی مربوطه، قادر به جست و جو، شناسایی و شمارش این باکتری در انواع مواد غذایی و مکمل های دارویی میباشد.

 

 

 

انتروکوکوس

انتروکک ها، عضو گرم مثبت از خانواده ی باکتری های روده ای می باشند که آزمونهای بیوشیمیایی مخصوص به خود را دارند. حضور این باکتری ، همانند باکتری اشرشیا کلی نشانگر آلودگی مدفوعی می باشد. این باکتری ها نسبت به شرایط سخت محیطی مقاوم تر از باکتری اشرشیا کلی هستند. جداسازی و شناسایی آنها در انواع مواد غذایی، نقش مهمی در ارزیابی کیفیت آنها دارد.

آزمایشگاه میکروبی نیکوفارمد آریا با استفاده از انواع محیط کشت های اختصاصی، مانند KF و Bile esculin agar،  قادر به انجام کلیه تست های بیوشیمیایی جهت شناسایی این میکروارگانیسم بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی میباشد.

 

 

استافیلوکوکوس اورئوس

باکتری استافیلوکوکوس اورئوس یک باکتری بیماری زای فرصت طلب می باشد که قادر به ایجاد طیف گسترده ای از بیماری های عفونی پوستی و گوارشی می باشد. از آنجایی که این باکتری قادر به تولید سموم مختلف و عامل فساد مواد غذایی است، طی فرآوری مواد غذایی ممکن است سبب آلودگی آنها گردد. به همین دلیل جست و جو و شناسایی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

آزمایشگاه میکروبی نیکوفارمد آریا با استفاده از انواع محیط های کشت اختصاصی، مانند مانیتول سالت آگار، برد پارکر و تست های تخصصی مانند کوآگولاز، کاتالاز و همولیز قادر به شناسایی این میکروارگانیسم در محصولات غذایی می باشد.

 

 

 

 

باسیلوس سرئوس

این باکتری مقاوم به شرایط سخت محیطی، یکی دیگر از مهم ترین عوامل مسمومیت و فساد مرتبط با مواد غذایی می باشد. معمولا مسمومیت با این باکتری هنگامی رخ میدهد که مواد غذایی پیش از گرم شدن مجدد به خوبی در دمای پایین نگهداری نشوند. از جمله مواد غذایفی که می توانند کاندید مناسبی جهت آزمون های میکروبی تشخیص باسیلوس سرئوس باشند شامل؛ برنج، گوشت پخته، سبزیجات، غذاهای خمیری، جوانه گیاهان، غلات و حبوبات و… می باشد.

آزمایشگاه نیکوفارمد آریا با استفاده های محیط های کشت اختصاصی و انواع تست های بیوشیمیایی قادر به شناسایی و شمارش این باکتری در محصولات غذایی می باشد.

 

 

 

باکتری های بیهوازی احیاگر سولفیت:

یکی دیگر از نشانگر های آلودگی نمونه های مواد غذایی، حضور باکتری های احیاگر سولفیت، بویژه كلستريديوم پرفرنجس، می باشد. منبع اولیه آلودگی مواد غذایی، آلودگی آب مورد استفاده در صنایع غذایی است. این باکتری ها با تولید فرم ساختاری مقاوم، اسپور، در محیط آبی با وجود شرایط استرس زا، کلر زنی و گرمادهی زنده باقی می ماند. بر خلاف کلی فرم هایی مانند اشرشیا کلی که به سرعت از بین می روند. حضور کلستریدیوم در آب، زنگ خطر جدی نیست. اما زمانی اهمیت می یابد که آب با ماده غذایی تماس پیدا کند.

آزمایشگاه نیکوفارمد آریا با استفاده از محیط کشت های اختصاصی و ایجاد شرایط بیهوازی قادر به شناسایی و شمارش باکتری های بیهوازی احیاگر سولفیت در نمونه های مختلف صنایع غذایی می باشد.

 

 

 

 

انجام تست های تخصصی میکروبی، حیوانی، محصولات و … در آزمایشگاه تخصصی نیکوفارمد

تست حساسیت زایی

تست تحریک زایی

تست پایداری

تست سمیت سیستماتیک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *