بررسی خاصیت ضد باکتریایی ضد عفونی کننده های دست

آزمون بررسی خاصیت ضد باکتریایی ضد عفونی کننده های دست از جمله آزمونهای تخصصی آزمایشگاه نیکوفارمد آریا میباشد که توسط متخصصین و در کلین روم های حرفه ای انجام میشود.

در اواسط قرن ۱۹ میلادی دکتر semelweiss، شستشوی دست­ها را امری ضروری جهت جلوگیری از انتقال باکتری­ها و ویروس ها دانست. از این رو او را پدر “ضدعفونی کننده در علم طب” می دانند.

دست­ها نقش مهمی در انتقال عفونت­ها در جامعه ایفا می کنند. هر ساله در سرتاسر جهان حدود ۳-۲ میلیون نفر به دلیل ابتلا به بیماری­های اسهالی میمیرند که بسیاری از آن­ها قابل پیشگیری است، مطالعات نشان می­دهد که شستن دست­ها می تواند ابتلا به اسهال را تا ۴۲-۴۷% کاهش دهد و همچنین تخمین زده می شود که تنها شستن دست­ها با صابون می تواند هر ساله جان یک میلیون نفر را از مرگ نجات دهد.

 

لزوم استفاده از ضد عفونی کننده دست در مراکز بهداشتی

مضاف بر آنکه عفونت­های بیمارستانی با باکتری­های مقاوم به آنتی بیوتیک موجب شیوع بیماری و همچنین افزایش هزینه­های درمانی می­شود. که یک فاکتور اصلی در انتقال آن­ها، بهداشت ضعیف دست­ها است، کارکنان مراکز بهداشتی می توانند پاتوژن­ها را در هنگام مراقبت از بیماران دریافت کنند و به بیماران حساس منتقل کنند.

دین ترتیب باکتری­های مقاوم به درمان در بیمارستان­ها گسترش می­یابند. مطالعات مختلف بیان می کند که دست­های کارکنان مراکز بهداشتی ممکن است توسط پاتوژن­هایی مثل استافیلوکوکوس اورئوس، کلبسیلا پنومونیه، گونه­های انتروکک و کاندیدا کلونیزه شود.

به طوری که حتی دستکش هم نمی تواند به طور کامل از کلونیزاسیون دست­ها جلوگیری کند توجه به اهمیت بهداشت دست­ها در کنترل عفونت­ها امروزه استفاده از محلول­های بهداشت دست یکی از ضروریات زندگی به حساب می آید.

 

آزمون بررسی خاصیت ضد باکتریایی ضد عفونی کننده های دست

آزمون بررسی خاصیت ضد باکتریایی ضد عفونی کننده های دست

 

مضاف برآنکه استفاده از محلول­های بهداشت دست به دلیل عدم نیاز به سینک دستشویی و آب و در نتیجه صرفه جویی در زمان و مصرف آب به همراه خاصیت ضدعفونی کنندگی قوی علیه باکتری­ها و به خصوص سویه های مقاوم به آنتی بیوتیک­ها و همچنین قارچ­ها و ویروس­ها و نیز عدم صدمه به پوست و خشکی آن در اثر استفاده مکرر (بر خلاف صابون­های بهداشتی) خصوصا اگر به همراه امولسیون و نرم کننده پوست باشد، در بسیاری از جوامع مورد استقبال قرار گرفته است.

از این رو آزمایشگاه میکروبی شرکت نیکوفارمدآریا با استفاده از دستورالعمل تهیه شده کاملا منطبق بر استاندارد آزمون فرآورده ضدعفونی کننده بهداشتی دست را بر عهده دارد. این آزمون شبیه سازی شده شرایط را به طور عملی فراهم می کند که تعداد فلور میکروبی گذرا پس از شستشوی دست­ها با فرآورده ضدعفونی کننده بهداشتی دست بدون استفاده از آب بررسی می­شود.

به طور کلی فرآورده ضدعفونی کننده بهداشتی دست بدین معناست که مایع، ژل و یا کف که با مالش جهت آلودگی زدایی دست­های تا حدودی کثیف، بین شستشوهای دست اعمال می شود و نیازمند آبکشی نیست وحاوی الکل و یا ترکیبات فعال دیگر است.

 

روش آزمون بررسی ضد عفونی کننده های دست

براساس استاندارد EN 1500، آزمون بررسی خاصیت ضد باکتریایی ضد عفونی کننده های دست بر روی دست­های تعدادی داوطلب سالم انجام خواهدشد به طوری که ابتدا دست­هایشان در سوسپانسیون باکتری اشرشیاکلی که میزان جذب نوری (OD) آن با استفاده از اسپکتوفوتومتر تعیین شده و هم چنین تهیه رقیق کننده مناسب که در محدوده استاندارد آورده شده است،گذاشته شود، و نوک انگشتانشان قبل و بعد از استفاده از ضدعفونی کننده و نیز محلول فرآورده در محیط کشت مطابق استاندارد قرار داده می شود. و پس از کشت از رقت­های مختلف برروی محیط های کشت جامد ،تعداد کلنی ها شمارش شده و سپس با مقایسه آن­ها میزان کارایی محلول مورد نظر تعیین می گردد.

 

انجام تست های تخصصی میکروبی، حیوانی، محصولات و … در آزمایشگاه تخصصی نیکوفارمد

تست حساسیت زایی

تست تحریک زایی

تست پایداری

تست سمیت سیستماتیک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *